imagine exemplu
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pescuit in tarc - Fundulea 2
Thumbs Down 
0
Salut si la multi ani, incepem si in 2019 sa prezentam lacuri de pescuit din tara noastra cu bune si cu rele.Lacul de astazi se numeste Fundulea 2 si face parte dintr-o salba de alte lacuri de pescuit cu acelasi nume dar numerotare diferite in zona judetului Calarasi.Personal nu am mai calcat pe acolo de aproximativ 10 ani deci nu imi pot forma o parere personala despre pescuitul in acest bazin, o parere care sa poata ajuta pescarul care citeste aceste informatii sa isi formeze o parere pro sau contra.Am ceva cunostinte (pescari) care merg acolo dar eu nu imi formez opiniile vizavi de ideile altor persoane, aud/inregistrez dar prefer sa calc si eu pe unde calca ei.Daca pot evident.
Ce m-a frapat insa a fost un filmulet descoperit zilele acestea pe youtube despre pescuitul pe lacul Fundulea 2, un filmulet cu informatii proaspete despre pescuitul iarna pe acest bazin.
El se intituleaza Fundulea 2 super distractie in tarcul cu suprize 30.12.2018

Aveti mai jos filmuletul care sincer mi-a produs stupoare ca sa zic asa despre ce a ajuns pescuitul in 2019 doar pentru a scoate salariile, utilitatile si alte cheltuieli.E clar ca acest tip de pescuit in tarc nu e un pescuit sportiv si nicio distractie iar pescarii de acolo sunt doar pescari microbisti pentru acest sport si accepta sa stea inghesuiti doar pentru simplul fapt ca le place sa pescuiasca.Totusi parerea mea personala e ca nu se poate sa accepti asa ceva.Din ce am inteles taxa este de 60 ron pentru 6 kg de peste, astfel administratia Fundulea 2 a economisit si alte taxe de colectare a pestelui pe care l-a vandut pescarului care l-a prins.
A nu se intelege ca ofer informatii cu tenta negativa asupra acestui bazin, doar informez prin intermediul site-ului si imi exprim o parere sincera despre cum se pescuieste pe Fundulea 2 in perioada iernii.Fiecare e liber sa pescuiasca in orice bazin de orice dimensiune si sa accepte regulamentul sau.

O partida de pescuit incepe cu respectul fata de lacul pe care pescuiesti, administratorul care il conduce si nu in ultimul rand fata de pestii pe care speri sa`i prinzi  Rolleyes
Reply

Messages In This Thread
Pescuit in tarc - Fundulea 2 - by Crapcelu - 01-05-2019, 08:39 AM

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)
Forumul pescarilor