Forumul pescarilor

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lacul Iazul Morii - Batesti Prahova
Heart 
0
Salut, incep a va prezenta locatiile pe care le frecventez si pe care le recomand tutoror pescarilor.Una din baltile pe care pescuiesc este lacul Iazul Morii din comuna Batesti judetul Prahova.
Se poate pescui pe 2 bazine nu foarte mari unde se recomanda pescuitul la undita.
Taxa este de 30 ron pe ambele bazine si anume: pe cel cu caras limita este de 3.5 kg iar pe cel de crap pescuitul se practica catch&release dar daca se doreste retinerea vreunui crap sau mai multi se pot cumpara cu 18 ron/kg.
Personal am pescuit pe ambele si m-am declarat foarte multumit.
Ca si persoana de contact il puteti suna pe dl. Irimia, administratorul baltii la telefon 0723428434
Ca si acces la balta dinspre Ploiesti - Prahova avem urmatoarele variante:
1.de la gara de sud cu microbuz pana in sat din ora in ora iar prima masina este la 06:10
2.cu trenul pana in gara Brazi apoi 2,5 km pe jos sa bicicleta pana pe malul baltii
3.cu masina pe traseul Negoiesti - Popesti - Brazi - Batesti.
O partida de pescuit incepe cu respectul fata de lacul pe care pescuiesti, administratorul care il conduce si nu in ultimul rand fata de pestii pe care speri sa`i prinzi  Rolleyes
Reply
0
Update informatii despre acest lac de pescuit: taxa s-a facut 40 ron iar carasul capturat acum cateva zile este mai frumos ca anii trecuti, administratorul acestui lac dl. Irimia ne-a si asigurat ca incepand cu anul acesta carasul o sa fie mult mai rasarit ca anii trecuti.Am fost sambata 17.11 impreuna cu un prieten pe lac si puteti vedea in filmuletul de mai jos cum s-a incheiat Smile

O partida de pescuit incepe cu respectul fata de lacul pe care pescuiesti, administratorul care il conduce si nu in ultimul rand fata de pestii pe care speri sa`i prinzi  Rolleyes
Reply
0
O noua partida de pescuit pe acest lac minunat, gata si filmuletul postat pe youtube de cateva minute:

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)